Imprezy Towarzyszące

Zapraszamy do udziału w warsztatach, które stanowią uzupełnienie projekcji filmowych. Zapraszamy do rozwijania umiejętności plastycznych, spróbowania sił w analizie filmu oraz zapoznania się z tajnikami tworzenia gier planszowych.

WARSZTATY

 

DZIENNIKARSKIE

Termin: 3 grudnia
Miejsce: Mediateka duża na poziomie 0, CSK
Godziny: 9.00 - 14.00
Rezerwacje miejsc: rezerwacja@filmowawarszawa.org
Uwagi: nagrody dla uczestników  


 

TWORZENIA FILMOWEJ GRY PLANSZOWEJ

Termin: 4 grudnia
Miejsce: Mediateka duża na poziomie 0, CSK
Godziny: 9.00 - 16.00
Rezerwacje miejsc: rezerwacja@filmowawarszawa.org
Uwagi:
nagrody dla uczestników, games room

 

PLASTYCZNE

Termin: 1 i 5 grudnia
Miejsce: Mediateka duża na poziomie 0, CSK
Godziny: 10.00 - 14.00
Rezerwacje miejsc: rezerwacja@filmowawarszawa.org
Uwagi: nagrody dla uczestników


 

TWORZENIA FILMOWEJ GRY TERENOWEJ

Termin: 3 grudnia
Miejsce: Mediateka duża na poziomie 0, CSK
Godziny: 15.00 - 17.00
Rezerwacje miejsc: rezerwacja@filmowawarszawa.org
Uwagi:
nagrody dla uczestników

 

Wydarzenia towarzyszące

 W dnia 1-6 grudnia 2016 r. w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się

sporo wydarzeń towarzyszących. Wśród nich znajdą Państwo:

 

WYSTAWA – Twórczość Andrzeja Wajdy w plakacie filmowym


Na wystawie prezentowane są wybrane polskie plakaty do filmów Andrzeja Wajdy, stworzone przez wybitnych plakacistów reprezentujących Polską Szkołę Plakatu. Charakteryzuje je odważny, bezkompromisowy język plastyczny i mocne figury retoryczne. Ich twórcy nie stronili od niekonwencjonalnych środków plastycznych, surrealistycznych skojarzeń czy abstrakcji. Prezentowane na wystawie plakaty pokazują szereg przemian w twórczości reżysera.

Andrzej Wajda (1926-2016) jest uznawany za jednego z najwybitniejszych twórców w historii światowego kina. W latach 1946-1949 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1953 roku ukończył wydział reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Był reżyserem filmowym i teatralnym, scenarzystą i scenografem. Cztery jego filmy („Ziemia obiecana”, „Panny z Wilka”, „Człowiek z żelaza” oraz „Katyń”) były nominowane do Oscara w kategorii: najlepszy film obcojęzyczny. W 1981 roku „Człowiek z żelaza” zdobył Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes. W 2000 roku, w uznaniu całokształtu pracy artystycznej reżysera Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznała Andrzejowi Wajdzie Oscara.

Plakaty pochodzą ze zbiorów Galerii Plakatu Polskiego Poster.pl. Wystawa będzie czynna do 16 grudnia 2016 roku.


Miejsce: Foyer Sali Kinowej

 
 

WYSTAWA – „Doświadczyć Japonii” z kolekcji Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha


Fenomen sztuki i kultury Japonii przedstawiony z perspektywy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, nowej i dynamicznej instytucji muzealnej XXI wieku, kreującej przestrzeń dialogu międzykulturowego, otwarcia i eksperymentu, to temat wystawy „Doświadczyć Japonii”.

Podstawą kolekcji Muzeum Manggha jest zbiór zgromadzony przez Fundację Kyoto–Kraków Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz podczas jej działalności, a przekazany Muzeum Manggha w 2007 roku. Tę konsekwentnie budowaną kolekcję tworzą różnorodne dzieła sztuki: współczesna i dawna sztuka polska i japońska, obrazy, rzeźby, instalacje, fotografie, rysunki i akwarele, grafiki, plakaty, książki artystyczne oraz rzemiosło artystyczne – ceramika, katagami (szablony farbiarskie) i kimona, maski teatru nō. Jednym z ważnych jego elementów jest kolekcja obrazów, rysunków, gwaszy i akwarel Andrzeja Wajdy (dar Autora).

Miejsce: Galeria wystaw czasowych